Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 6-të në Superligën e Kosovës

Superliga e Kosovës në futboll do të vazhdoj në fundjavë me ndeshjet e nxehta në kuadër të xhiros së gjashtë.

Ndeshja kryesore padyshim se do zhvillohet në kryeqytet aty ku dy skuadrat gjilanase do e zhvillojnë derbin lokal, shkruan Sheshi.info

Tashmë është bërë edhe delegimi i gjyqtarëve për këtë javë. Ndeshja kryesore mes Dritës dhe Gjilanit i besuar gjyqtarit Shpetim Murtezi me asistentët Fatlum Jashari, Hekuran Osmani dhe gjyqtar i katërt Mervan Bejtullahu, në dhomën e VAR-it Valbon Hoxha.

Në ndeshjen tjetër interesante mes Malishevës dhe Ballkanit, “bilbili” kryesor i është besuar gjyqtarit Besfort Kasumi, me asistentët Arbnor Bullatovci, Faton Jakupi, gjyqtar i katërt Arben Halilaj dhe Lirim Jashari në dhomën e VAR-it.

Më poshtë i gjeni delegimet e plota për xhiron e 6-të:

Postime të ngjajshme
Sport

Kthesë e papritur, Mourinho ndryshon mendje për Marash Kumbullën

Sport

Reagon Drenica: Çmimin "Ylli i Javës" e meritoi Denisson

Sport

Arrestohet Afrim Tovërlani, raportohet se i dehur kanosi me thikë Shpend Ahmetin

Sport

Mehmet Bogujevci flet në T7, pasi refuzoi ftesën e Serbisë si mysafir nderi në Botërorin e boksit