Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 31-të, Kasumi në ndeshjen kryesore!

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon në mesjavë me ndeshjet tejet interesante ku lufta për titullin kampion po bëhet shumë e zjarrtë, shkruan Gazetasheshi.com

Ndeshja hapëse e xhiros së 31-të do të zhvillohet në Drenas, aty ku Feronikeli do e pres skuadrën e Arbërisë.

Katër ndeshje do zhvillohen ditën e mërkure, ku spikat ndeshja në Suharekë mes Ballkanit dhe Llapit.

Tashmë është bërë edhe delegimi i gjyqtarëve për ballafaqimet e mesjavës.

Në ndeshjen kryesore mes Ballkanit dhe Llapit, drejtësinë do ta ndajë gjyqtari Besfort Kasumi me asistentët Granit Hyseni, Meriton Berisha dhe gjyqtar i katërt Mentor Ajeti.

Më poshtë i gjeni delegimet e plota për xhiron e 31-të:

Postime të ngjajshme
Sport

Skenarët që e shpallin Prishtinën kampion këtë fundjavë

Sport

Liridon Leci flet për festimin e tij me shqiponjë: Ishte koha kur Xhaka e Shaqiri kishin bërë këtë gjë ndaj Serbisë

Sport

Liga e Parë, sot do të mësohen dy skuadrat që futen në Superligë

Sport

Prishtina e quan ndeshjen ndaj Gjilanit më të rëndësishmen në tetë vitet e fundit