Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 11-të në Superligën e Kosovës

Java e 11-të në Superligën e Kosovës në futboll vazhdon në fundjavë ku në program janë shumë ndeshje interesante.

Spikasin dy ndeshje në kuadër të kësaj xhiro. Ndeshja, kryesore do të zhvillohet ditën e diele ku Ballkani dhe Prishtina do ballafaqohen mes vete. Nxehtë pritet të jetë edhe në Podujevë ku skuadra e Llapit do t’i bëjë konak Dritës, shkruan Sheshi.info

Tashmë është bërë edhe delegimi i gjyqtarëve për javën e nxehtë.

Ndeshja kryesore mes Ballkani dhe Prishtinës i është besuar njërit nga gjyqtarët më të mirë në vend, Dardan Çakës me asistentët Fatlum Berisha, Alban Ejupi, Vigan Ibërdemaj dhe Mervan Bejtullahu (VAR).

Sfidën mes Llapit dhe Dritës do ta drejtoj gjqytari Genc Nuza me asistentët Lumturije Muhadri, Bujar Selimaj, Arben Halilaj dhe Ilir Mehmeti (VAR).

Gazeta ‘Sheshi’ ua sjellë delegimin e plotë të kësaj jave:

Related posts
Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara në raundin eliminues në Ligën e Kampionëve

Sport

Barcelona nuk ia del në “Allianz Arena”, mposhtet nga Barcelona

Sport

Futbollisti i Dritës pritet të operohet, luajti 60 minuta me dorë të thyer ndaj Prishtinës

Sport

Barcelona pëson edhe golin e tretë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *