Sport

Delegohen gjyqtarët për javën e 33-të të Superligës, ja kush e drejton derbin lokal Gjilani – Drita

Superliga e Kosovës vazhdon në mesjavë me xhiron e 33-të, ku do të kemi përballje interesante.

Tashmë janë zyrtarizuar edhe delegimet e gjyqtarëve për ndeshjet e kësaj jave, shkruan Gazeta Olle.

Bilbili për ndeshjen kryesore ndërmjet Gjilanit dhe Dritës, i është besuar gjyqtarit Shpëtim Murtezi, me asistentët Fatlum Jashari dhe Hekuran Osmani. Ndërsa gjyqtari i katërt i këtij takimi do të jetë Valbon Hoxha.

Ndërsa në ndeshjen që do të luftohet për mbijtesë në elitë ndërmjet Feronikelit dhe Trepçës ’89, gjyqtar është caktuar Dardan Çaka, me asistentët Fatlum Berisha dhe Bujar Selimaj, kurse i katërti do të jetë Alban Shala.

Me poshtë delegimet e gjyqtarëve për javën e 33-të:

Postime të ngjajshme
Sport

Armend Dallku: Gjynah që këta djem të trajtohen ashtu, më vjen keq se si u arbitrua ndeshja

Sport

Kjo është deklarata e Batatinës pas triumfit në Kupën e Kosovës

Sport

Munishi uron Llapin dhe lavdëron Dukagjinin për ‘luftën dhe angazhimin’

Sport

Dukagjini – Llapi: Kjo skuadër rrëmben trofeun e Kupës së Kosovës