Sport

Delegohen gjyqtarët për javën e 20-të në Superligën e Kosovës

Superliga e Kosovës në futboll nuk do të humbas kohë dhe kësisoj me ndeshjet e javës së 20-të vazhdon në fundjavë.

Ndeshjet kryesore priten të zhvillohet ditën e diele ku do të ballafaqohen Ballkani – Feronikeli dhe Llapi – Gjilani.

Tashmë është bërë edhe delegimi i gjyqtarëve për xhiron e 20-të.

Në ndeshjen Ballkani – Feronikeli, drejtësinë do ta ndajë gjyqtari pejan, Gramos Shala me asistentët Fatlum Berisha, Fatlum Jashari dhe gjyqtar i katërt Genc Nuza.

Kurse, në ndeshjen Llapi – Gjilani, “bilbili” kryesor i është besuar gjyqtarit Alban Shala me asistentët Bujar Selimaj, Granit Hyseni dhe gjyqtar i katërt Vigan Ibërdemaj.

Postime të ngjajshme
Sport

Zyrtare: Suad Sahiti transferohet në Kroaci

Sport

Ndryshime edhe në futbollin e femrave, Afërdita Fazlija largohet nga posti i trajneres së Kosovës

Sport

Formacionet e mundshme: Liverpool – Chelsea

Sport

Momenti kur harkimi i Valon Berishës ia sjell tri pikës Reimsit