Sport

Delegohen gjyqtarët për javën e 14-të në Superligën e Kosovës

Pas ndeshjeve ndërkombëtare, Superliga e Kosovës në futboll rikthehet në aksion nesër me ndeshjet e javës së 14-të, shkruan Zeri.info.

Ndeshja hapëse e kësaj jave do të zhvillohet nesër (e premte) në “Fadil Vokrri”, mes Prishtinës dhe Dukagjinit.

Të shtunën do të zhvillohen tri ndeshje: Ulpiana – Gjilani, Feronikeli – Malisheva dhe Drita – Drenica.

Kurse, java do të mbyllet të dielën me derbin Llapi – Ballkani.

Delegimet e zyrtarëve për këto ndeshje:

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme