Sport

Delegohen gjyqtarët e xhiros së 29-të të Superligës

Në vikend pritet që të zhvillohet xhiro e 29-të në kampionatin elitar të futbollit kosovar, derisa në program janë disa ndeshje mjaft interesante.

Për ta ndarë drejtësinë në ndeshjen kryesore të xhiros së 29-të në Superligën e Kosovës në futboll, atë ndërmjet Trepçës ’89 dhe Dritës është deleguar gjyqtari kryeqytetas, Alban Shala. Ai do të shoqërohet nga asistentët Granit Hyseni dhe Meriton Berisha, ndërkohë që Ilir Mehmeti do jetë gjyqtar i katërt.

Në një tjetër duel interesant sikurse ai ndërmjet Ballkanit dhe Feronikelit, do të gjykojë Besfort Kasumi me stemën e FIFA-s. Fatlum Jashari dhe Gzim Mehmeti do të jenë asistent, ndërkohë Erdall Zasella do të jetë gjyqtar i katërt.

Gazeta “Sheshi” ka siguruar delegimet e plota për ndeshjet e kësaj xhiro:

Postime të ngjajshme
Sport

Skuadra e madhe gjermane kërkon Granit Xhakën

Sport

Liverpool kërkon yllin e Real Madridit, ky është çmimi i vendosur për të

Sport

Joshua – Fury, konfirmohet data e duelit të shumë pritur

Sport

Zbulohet cili do të jetë transferimi i parë i Barcelonës