Sport

Delegohen gjyqtarët e xhiros së 13-të të Superligës, ja kush i drejton dy ndeshjet derbi

Në fundjavë zhvillohet java e 13-të e Superligës së Kosovës.

Derbi i kësaj jave padyshim se është ai mes Ballkanit dhe Dritës, por ndeshje interesante është edhe ajo mes Gjilanit dhe Prishtinës, shkruan Gazeta Olle.

Janë deleguar gjyqtarët të cilët do t’i drejtojnë ndeshjet e kësaj jave.

Derbi Ballkani – Drita i është besuar gjyqtarit Genc Nuza me asistentët Fatlum Berisha dhe Granit Hyseni, Ilir Mehmeti gjyqtar i katërt dhe Lirim Jashari në dhomën e VAR-it.

Në anën tjetër, takimin tjetër shumë interesant mes Prishtinës dhe Gjilanit do ta udhëheq gjyqtari Dardan Çaka, me asistentët Bujar Selimaj dhe Evlis Bicaj, Bardh Ajeti gjyqtar i katërt dhe Erdal Zasella në dhomën e VAR-it.

Delegimet e plota:

Related posts
Sport

Kosovare Asllani shënon gol për Real Madridin në Ligën e Kampionëve të femrave

Sport

Ky pritet të jetë kundërshtari i radhës i Furyt

Sport

Formacionet zyrtare: Bayern Munich – Barcelona

Sport

Një turne i madh do të mbahet këtë muaj në kryeqytet – këto janë detajet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *