Lajme

Del fotoja e personav të aksidentuar në Ferizaj

Më hëret ështe raportoi për një aksident tragjik në Ferizaj, ku humbën jetën katër persona.

Aksidenti ndodhi saktësisht në fshatin Koshare.

Si pasojë e këtij aksidenti, kanë mbetur të vdekur 4 persona, ndërsa viktima më e re ishte një fëmijë 12 vjeçar.

Të vdekurit nga ky aksident janë :

N.R ( M.SH/K) 39 vjeçar – drejtues i automjetit

XH.R ( F/SH/K) 60 vjeçare ,

S.R ( F/SH/K) 32 vjeçare

Y.R ( M/SH/K) 12 vjeçar

Ndërkaq, janë lënduar edhe 3 personna të tjerë:

I.R ( F/SH/K) 32 vjeçare, e cila është dërguar për tretman mjekësor në

QKUK-Prishtinë, e cila ishte pasagjere në automjetin VË Golf.

Y.H ( M/SH/K) 21 vjeçar dhe

L.H ( M/SH/K) 21 vjeçar, të cilët ishin pasagjerë në automjetin Audi, të njëjtit, pasi kanë marr tretman mjekësor në Qendrën Emergjente në Ferizaj janë liruar.

Njësia Rajonale e Komunikacionit Rrugor – Ferizaj , i ka marr të gjitha masat e nevojshme për hetimin e rastit , në koordinim edhe me Prokurorin e Shtetit nga Prokuroria Themelore e Ferizajt, i cili ka dalur në vendin e aksidentit.

Postime të ngjajshme
Lajme

Jo vetëm në Mal të Zi, këto janë shtetet ku Kosova llogarit se ka prona

Lajme

Agim Veliu dorëzon ankesë ndaj vendimit të Lumir Abdixhikut

Lajme

Mërgimtari: Sa herë vij këtu më duket se kam ardhur në Xhungël

Lajme

Rastet e reja me koronavirus janë nga këto komuna