Sport

Deklaratë bombastike e Mourinho për VAR-in

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Jose Mourinho është bërë njeriu i fundit që ka folur në lidhje me teknologjinë VAR.

VAR-i ka filluar së aplikuari si teknologji tash e dy vite, ku në disa gara e kampionate më herët e disa më vonë.

Megjithatë, kjo teknologji ka minimizuar gabimet e gjyqtarëve në një ndeshje dhe po shihet si diçka pozitive për futbollin.

Por, ka edhe disa nga ata që janë kundër VAR-it dhe e kanë shprehur disa herë këtë duke justifikuar vonesat e ndeshjet e gjëra të ndryshme.

Trajneri i njohur portugez, Mourinho është bërë i fundit nga bota e futbollit që ka folur për VAR-in, duke thënë se vetëm hajdutët mund të ankohet për të.

“Vetëm hajdutët mund të ankohen në lidhje me futjen e kamerave të sigurisë”, ka thënë Mourinho kur u pyet për VAR-in.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv