Sport

Deklarata e Ramadanit pas fitores ndaj Bodo/Glimt

Trajneri i Prishtinës, Zekirija Ramadani ka folur pas fitores ndaj Bodo/Glimt në kuadër të Ligës së Konferencës.

Kampioni i Kosovës mposhti atë të Norvegjisë me rezultat 2-1, duke shpresuar për në kualifikimin në fazën play-off.

Ai ka thënë se skuadra duhet të jetë shumë e kujdesshme në ndeshjen kthyese, ku në fund do t’iu jepet rasti.

“Nuk dua të kemi eufori. Duhet edhe atje të jemi më të kujdesshëm në mbrojtje dhe besoj që do të kemi mundësi. Unë mendoj që nëse luajmë më disiplinë taktike në fazën defensivë, do ta na jepet mundësia të shënojmë edhe atje”, deklaroi ‘Zeka’.

Prishtina pas një jave do të luajë në Norvegji ndeshjen kthyese.

Postime të ngjajshme
Sport

Shkëlqen Asensio, Real Madridi mposht bindshëm Mallorcën

Sport

Ronaldo kalon Messin si futbollisti më i paguar

Sport

Valon Berisha publikon pamje të rënda të këmbës pas lëndimit

Sport

Lyoni triumfon me përmbysje ndaj Troyes, kjo është nota e Shaqirit pas golit të shënuar