Sport

Deklarata e Ibrakoviq pas fitores së parë me Prishtinën

Sot u zhvilluan dy takimet e xhiros së 15-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Prishtina arriti fitoren e parë nën drejtimin e trajnerit të ri, Abdulah Ibrakoviq, shkruan Gazeta Olle.

Kryeqytetasit mposhtën Feronikelin me rezultat 2-0 në “Fadil Vokrri”.

Trajneri i Prishtinës, Ibrakoviq e ka vlerësuar si të vështirë fitoren ndaj skuadrës së Feronikelit.

Trajneri boshnjak ka thënë se ka parashikuar që ndaj Feronikelit nuk do të jetë aspak lehtë, por në fund i është gëzuar tre pikëve të para në futbollin e Kosovës.

‘Ishte një fitore e vështirë, ashtu siç e kemi parashikuar, pasi Feronikeli u mbyll para portës mirë dhe na detyroi që gjatë tërë pjesës së parë ta kërkojmë golin. Arritëm të shënojmë dy gola në pjesën e dytë dhe të sigurojmë fitoren që është e rëndësishme’, është shprehur Ibrakoviq.

‘Po punojmë që ekipi të përmirësohet edhe më shumë dhe besoj që do të jemi më të mirë’.

Related posts
Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara në raundin eliminues në Ligën e Kampionëve

Sport

Barcelona nuk ia del në “Allianz Arena”, mposhtet nga Barcelona

Sport

Futbollisti i Dritës pritet të operohet, luajti 60 minuta me dorë të thyer ndaj Prishtinës

Sport

Barcelona pëson edhe golin e tretë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *