Sport

Deklarara e trajnerit Gentjan Mezani për duelin kundër Ferizajit

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kryetrajneri i Gjilanit, Gentjan Mezani foli per takimin e sotëm që skuadra e tijë e fitoj si mysafir i Ferizajit.

Mezani tha se skuadra nuk duhet të shfajsohet për humbjen qe ekipi i tijë e pësoi javën e kaluar në Mitrovicë, por duhet kuptuar se futbollistët e tijë vijnë nga një kampionat tjetër dhe se mënyra e lojës këtu është ndryshe.

“Nuk duhet të shfajësohemi me këtë ndeshje, pasi që kemi luajtur shumë dobët në Mitrovicë. Por, duhet kuptuar këta futbollistë të cilët vijnë nga një kampionat tjetër dhe mënyra e lojës këtu është shumë më ndryshe”, u shpreh fillimisht Mezani.

Tutje numri një i shtabit teknik i Gjilanit, tha se skuadra ka punuar shumë gjatë javës, për ti eleminuar gabimet e takimit të kaluar.

Kemi punuar gjatë javës për ti eleminuar gabimet e ndeshjes së parë dhe më erdhi mirë që sot nuk u shfaqën. Ekipi reagoi mirë, por duhet të qëndrojmë me këmbë në tokë, pasi që është vetëm fillimi i kampionatit dhe nuk duhet të kënaqemi me një tre pikësh”,tha kryetrajneri i Gjilanit, Gentjan Mezani.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv