Lajme

Dega e LDega e LDK-së në Vushtrri cakton dy emrat që ia mësyjnë postit të deputetitDK-së në Vushtrri cakton dy emrat që ia mësyjnë postit të deputetit

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Teksa po afrohen zgjedhjet e 6 tetorit, degët e Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë filluar të përcaktojnë kandidatët që do t’ia mësyjnë postit të deputetit.

Hysni Gërguri dhe Rrezarta Krasniqi janë dy të propozuarit e kësaj dege të cilët do të futen në listën për deputetë nga LDK-ja në zgjedhjet e 6 tetorit.

Këtë e ka bërë të ditur vetë kryetari i degës së LDK-së në Vushtrri, Hysni Gërguri, i cili ka shkruar se kandidimi i tyre është bërë unanimisht nga Kryesia e Degës së kësaj komune.

“Kryesia e Degës së LDK-së, në Vushtrri në mbledhjen e mbajtur me 01.09.2019, vendosi unanimisht që kandidat për Kuvendin e Kosovës nga Dega, të jenë: Hysni Gërguri dhe Rrezarta Krasniqi”, ka shkruar ai.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat