Lajme

Deda : Një vështrim për të sotmen dhe një kujtim nga viti 2009

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Një proverb thotë “Gabimet e së kaluarës nëse nuk përmirësohen ato përseritën”.

Deputeti i Alternativës, Ilir Deda, është kthye në kohë, në fillet e para të depërtimit të tij, Shpend Ahmeti-t dhe Mimoza Kusari, që sipas tij, lidh gjithçka që tani po ndodh e që do të ndodhë në javët e ardhshme në politikë.

Sipas Dedës, “Deklaratat e LDK-së se preferojnë të shkojnë të vetëm në zgjedhje, dhe nga VV se vetëm Albini duhet të jetë kandidat për kryeministër, na humbën kohë, dhe e prishën mundësinë e listës së përbashkët opozitare”.

Deda, duke kujtuar ngjarjen të vitit 2009 Shpend Ahmeti do të kalonte në AAK, e që pas 10 vitesh u bë koalicioni (PSD – AAK) me Ramush Haradinajnë, do e çudiste më shumë të ndodhë po e njëjta mes Mimoza Kusarit dhe Albin Kurtit.

Dhe “Për të gjithë ata që po “çuditen” me koalicionin e Shpendit me Ramushin, po pres me e pa “çudinë” e njejtë të “koalicionit” të Mimozës me Albinin”.

Sipas Dedës, këto dhe të gjitha ndodhitë e tjera politike qe priten të ndodhin, teksti vazhdon.

NJË VËSHTRIM PËR TË SOTMEN DHE NJË KUJTIM NGA VITI 2009 Gjithçka që po ndodhë sot në politikë e ka një kontekst nga e…

Posted by Ilir Deda on Tuesday, August 20, 2019

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat