Sport

Debutim ëndrrash i talentit tē Chelseat (VIDEO)

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Vetëm 7 minuta! Aq ka zgjatur koha që Mason Mount, talenti 20-vjeçar i Chelseat, që Frank Lampard donte me vete në “Stamford Bridge”, pasi e stërviti për një sezon te Derby County, të gjente rrjetën e parë me blutë.

Kjo ishte ndeshja e parë në “Stamford Bridge” me Chelsean. Mount luajti super edhe në Superkupën e Europës.

Një gol tipik si një bomber me nuhatje të jashtëzakonshme, që pasi pa kundërshtarin të merrte top 20 metra larg portës me shpinë, me një sprint të jashtëzakonshëm shkoi t’ia rrëmbente dhe më pas në rënie e sipër goditi në këndin e portës, duke befasuar Leicester.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv