Sport

Debatik Curri i Prishtinës, Jashari i Dritës dhe Useini i Gjilanit përfundojnë në disiplinore – kjo është arsyeja

Komisioni i Garave i Superligës dhe Ligës së Parë në përbërje Abdyl Bellopoja kryetar, Isak Ejupi dhe Agim Kastrati anëtarë në mbledhjen e mbajtur me datë 09.11.2021, ka diskutuar për regjistrimin e ndeshjeve të xhiros së trembëdhjetë të BKT Superligës dhe ndeshjeve të xhiros së dymbëdhjetë të VIVA FRESH Ligës së Parë, Grupi A dhe Grupi B në futboll për edicionin 2021/2022.

Pas shqyrtimit komplet të materialit të siguruar nga zyrtarët e ndeshjeve, bazuar në nenin 69 të Rregullores së Garave, si dhe dispozitave të Rregullores Disiplinore, mori këto:

V E N D I M E

1.Regjistrohen ndeshjet e xhiros së 13-të të BKT Superligës dhe ndeshjeve të xhiros së 12-të të VIVA FRESH Ligës së Parë, Grupi A dhe Grupi B në futboll për edicionin 2020/2021 me rezultatet e arritura në fushë.

2.Bazuar në raportet e delegatëve, kontrollorëve, zyrtarëve të FFK-së si dhe të dhënat nga protokollet zyrtare të ndeshjeve, lidhur me rregullsinë e fillimit, zhvillimit dhe përfundimit të ndeshjeve, Komisioni i garave pas administrimit të të gjitha materialeve dhe shkresave të prezantuara, incizimeve televizive, raporteve të personave zyrtarë të FFK-së si dhe mediave vendosi për:

Inicime disiplinore

ndaj: Nd.trajnerit të FC ”Prishtina”, Debatik Curri me nr ID.000624M83. Motivi: Fyerje dhe ofendime të rënda drejtuar gjyqtarit kryesor të ndeshjes Gjilani – Prishtina, për çka ishte ndëshkuar me karton të kuq direkt. Sipas raportit të gjyqtarit kryesor të ndeshjes.

ndaj: Lojtarit të SC ”Gjilani” me nr fanelle.22 Muhamed Useini dhe nr ID.015539M88. Motivi: Ndërhyrje e rrezikshme ndaj lojtarit kundërshtar, për çka ishte ndëshkuar me karton të kuq direkt. Sipas raportit të gjyqtarit kryesor të ndeshjes Gjilani-Prishtina.

ndaj: Lojtarit të FC ”Drita”me nr fanelle 10, Muharrem Jashari dhe nr ID.001049M98; Motivi: Ndërhyrje e palejuar si lojtar i fundit duke e mohuar rastin për shënimin e golit. Sipas raportit të gjyqtarit kryesor të ndeshjes Ballkani-Drita.

ndaj: Lojtarit të KF ”Drenasi” me nr fanelle 7, Lirigzon Gjinovci, ID.003654M97. Motivi: Në minutën 89 ofendon asistentin e dytë dhe lojtarin kundërshtar. Sipas raportit të zyrtarëve të ndeshjes Drenasi-Onix.

Komisioni i Garave i Superligës dhe Ligës së Parë
Abdyl Bellopoja, kryetar
Prishtinë 09.11.2021

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme