Lajme

Daut Haradinaj tregon se a do ta pranonte në konak Uran Ismailin

Kandidati i AAK’së për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj, ka folur lidhur me garën për kryeqytetin.

Ai e ka quajtur garë të fortë betejën për të parin e Prishtinës, ndërkohë që ka komentuar edhe fushatën e kundërkandidatit nga PDK, Uran Ismaili.

I pyetur nëse Haradinaj do ta pranonte Ismalin të bunte në shtëpinë e tij, ai u shpreh se shtëpia e tij është e hapur për çdo qytetar të Kosovës.

“Uranin e kam pasur në shtëpi me dhjetëra herë”, ka thënë ai për T7, ndërkohë që ka treguar se më të ka miqësi shumë të mirë.

Haradinaj po ashtu u shpreh se megjithatë fushata e tij dallon shumë me atë të Ismailit.

Postime të ngjajshme
Lajme

‘Amerika merr në dorë komplet situatën’

LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

Lajme

U mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, ja për çfarë u diskutua

Lajme

Tragjike: Vetura del nga rruga dhe bie në lumë, një i vdekur dhe dy të lënduar