Sport

Data, vendi dhe koha se kur do të zhvillohet finalja mes Brazilit dhe Argjentinës në Kupën e Amerikës

Në fundjavë do të zhvillohen dy ndeshjet e fundit në Kupën e Amerikës për këtë vit, shkruan Zeri.info.

Fillimisht do të zhvillohet ndeshja për vendin e tretë, kurse një ditë më vonë zhvillohet finalja e madhe.

Të shtunën (10 korrik) nga ora 02:00 sipas kohës sonë lokale, zhvillohet ndeshja mes Kolumbisë dhe Perusë.

Të dielën (11 korrik), nga ora 03:00 do të zhvillohet finalja, ku do të takohen dy rivalët e vjetër, Brazili dhe Argjentina.

Ndeshja për vendin e tretë zhvillohen në stadiumin “Nacional de Brasilia”, kurse finalja në “Maracana”.

Postime të ngjajshme
Sport

Munishi e uron emërimin e Begollit si trajneri i Vëllaznimit

Sport

Ja në sa ora do të parakalojnë në sheshin “Nënta Tereza” xhudistet kosovare

Sport

Ballkani sot luan miqësoren e radhës, ja me kë takohet

Sport

Dukagjini aranzhon miqësore me skuadrën e Ligës së Parë, ja kur do të zhvillohet!