Zgjedhjet 2021

Dastid Pallaska reagon pas paraqitjes së VV’së në debat

Avokati Dastid Pallaska, ka ironizuar me paraqitjen e Vetëvendosjes (VV’së) në emisionin e Jeta Xharrës, duke thënë se ekipi i kësaj partie ishte i përbërë nga 1 lider suprem dhe 9 statistë, shkruan Gazeta Metro.

Kandidati për kryeministër nga Vetëvendosje, Albin Kurti së bashku me ekipin e tij, Glauk Konjufca, Arben Vitia, Hekuran Murati, Albulena Haxhiu, Arbërie Nagavci, Fitore Pacolli, Jeta Statovci, Mimoza Kusari, Rozeta Hajdari, sonte ishin të ftuar në një debat televiziv.

Për këtë debat ka reaguar, avokati Dastid Pallaska në Facebook ku ka shkruar së ekipi qeverisës i Vetëvendosjes u përbë nga një lider dhe nëntë statisët.
“Ekipi “qeverisës” i Lëvizjes Vetëvendosje: 1 LIDER SUPREM dhe 9 STATISTË!!!”, ka shkruar ai.

Ndryshe Kurti dhe ekipi i tij prezantuan programin e tyre qeverisë nëse fitojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Më poshtë keni postimin dhe fotografi nga emisioni.

 

Postime të ngjajshme
LajmeZgjedhjet 2021

Deputetja më e pafat në LDK, mori vetëm 397

LajmeZgjedhjet 2021

Ku u votua më shumë Vjosa Osmani?

LajmeZgjedhjet 2021

Kaq vota mori Behgjet Pacolli në zgjedhje

LajmeZgjedhjet 2021

Vjosa Osmani shkruan historinë, është personi më i votuar ndonjëherë në Kosovë