Sport

Dardanet zhvilluan stërvitjen e parë në prag të duelit me Turqinë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kombëtarja e Kosovës në konkurrencën e femrave i ka filluar sot përgatitjet për ndeshjen e parë kualifikuese për Euro 2021 kundër Turqisë, e cila do të zhvillohet, të premten, në orën 20:00, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Në stërvitjen e parë në stadiumin e “Agron Rama” në Obiliq, përzgjedhësja Afërdita Fazlija me ndihmësit e saj, Veton Çitaku, Sanije Krasniqi e Besart Ismajli punuan me intensitet më të ulët me futbollistet, duke pasur parasysh se gjatë fundjavës që të gjitha ishin të angazhuara në ndeshje kampionale.

Të gjitha lojtaret janë në formë të mirë dhe me entuziazëm të madh e presin sfidën kundër kombëtares turke, me shpresë për ta nisur mbarë këtë cikël kualifikimesh, i cili për herë të parë vjen me format të ndeshjeve vajtje-ardhje.

Kosova bën pjesë në Grupin A, së bashku m e Holandën, Rusinë, Turqinë, Slloveninë dhe Estoninë.

Nesër, Kombëtarja do t’i zhvillojë dy seanca stërvitore, paradite në orën 10:30 dhe pasdite në orën 17:30. Të dyja stërvitjet mbahen në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv