Sport

Dardanët sot fillojnë kualifikimet për Euro 2023

Pas Kosovës A, në aksion do të rikthehen edhe Përfaqësuesja U21 në takimin ndaj Andorrës U21.

figure>

Ekipi i shpresave për dallim nga ajo kryesore që zhvillon vetëm takim miqësor ndaj Guinesë, do të kenë ndeshje kualifikuese.

Të rinjtë e Kosovës e fillojnë fazën kualifikuese ndaj Andorrës U21, në takimin që luhet nga ora 20:00 në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Dardanët e grupmoshave U21 janë në Grupin G me Shqipërinë, Slloveninë, Anglinë, Republikën e Çekisë dhe Andorrën.

figure>

Shpresat e Shqipërisë triumfuan në takimin e parë ndaj Andorrës me rezultat 3-0, duke marrë kreun e tabelës.

Në anën tjetër, Kosova U21 do të fillojë sot kampanjën kualifikuese për Euro U21, e vendi i parë shkon direkt, derisa i dyti në play-off.

Postime të ngjajshme
Sport

Elseid Hysaj mbetet në Serie A, gjen akordin me klubin e njohur

Sport

Ja çfarë kishte thënë Eriksen për Kosovën kur ishte në Prishtinë

Sport

Ish-mjeku i Eriksen, jep detajet tmerruese lidhur me futbollistin dhe tregon çfarë mund t’i ketë ndodhur

Sport

ZYRTARE: A&N përforcohet me ish-futbollistin e Lirisë