Sport

‘Dardanët’ organizohen për përcjelljen e Kosovës drejt Maqedonisë

Kombëtarja e Kosovës të mërkurën në mëngjes udhëton drejt Maqedonisë, para ndeshjes së rëndësishme që e zhvillon kundër kombëtares së këtij shteti ditën e enjte.

Ndeshja e vlefshme për Play Off e Ligës së Kombeve luhet në stadiumin e Shkupit, pa praninë e tifozëve shkaku i situatës me COVID-19.

Por, mbështetja për djemtë e Kosovës nuk do të mungojë asnjëherë, me ‘Dardanët’ që po organizohen për të përjcellë ekipin kombëtar për misionin e madh ndaj Maqedonisë.

Anëtarë të ‘Dardanëve’ kanë njoftuar se do të grumbullohen në Han të Elezit, shkruan lajmi.net.

Ndeshja mes Maqedonisë dhe Kosovës luhet ditën e enjte, me fillim nga ora 20:45.

Postime të ngjajshme
Sport

Ndeshja mes Feronikelit dhe Llapit u përcoll nga personi i rëndësishëm i UEFA-së, ja arsyeja pse ai është në Kosovë

Sport

Ramadani flet për përballjen me Ballkanin, ka disa fjalë edhe për gjyqtarin Dardan Çaka

Sport

Shënoi supergol në ndeshjen e sotme, flet Yll Hoxha

Sport

Feronikeli më në fund fitoi, tani kjo është skuadra më e dobët e 5 javëve të fundit në Superligë