Sport

“Dardanët” dhurojnë një paraqitje fantastike ndaj Luksemburgut

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kombëtarja e Kosovës në basketboll ka shënuar fitore bindëse ndaj Luksemburgut, në kuadër të ndeshjes së tretë parakuaifikuese për Eurobasket 2021.

Dardanët triumfuan me rezultat, 109:88.

Pjesa e parë u mbyll 47:37.

Lojtari shkëlqeu me 7 treshe ishte super Dardan Berisha.

Ndeshja është luajtur në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv