Sport

“Dardanët” befasojnë futbollistët e Kosovës

Kosova zhvillon ndeshjen e radhës në “Fadil Vokrri” ka prezencën e tifozëve. Djelmoshat e Bernard Challandes do të takohen me Slloveninë në kuadër të Ligës C në Ligën e Kombeve, shkruan Gazetasheshi.com.

Edhe pse jo të pranishëm në stadium “Dardanët” janë munduar t’ia bëjnë sa më të lehtë futbollistëve ndeshjen e sotme dhe humbjen ndaj Maqedonisë Veriore me anë të disa banerave me shprehje motivuese.

“Me ju në borë e në shi, me ju kudo dhe gjithmonë… Jeni luanët tanë, jeni Dardanët të rritun nëpër luftra”-shkruhet ndër të tjera në parullat e vendosura në stadium.
Gjithashtu para se futbollistët të hynin në stadium ata kanë ndezur flakadan pranë hyrjes, teksa kanë shkruar se do jenë pranë djelmoshave të Kosovës në çfarëdo momenti.

Postime të ngjajshme
Sport

Gjigantët evropianë interesohen për yllin e Real Madridit

Sport

Jo vetëm italianët, ja çfarë shkruajnë mediat franceze për Mirlind Dakun

Sport

Zyrtare: Formacionet startuese të ndeshjes, Napoli- Az Alkmaar, ky është vendimi për Amir Rrahmani

Sport

Superliga zgjon interesim: Dy menaxherët e njohur të futbollit, dje vëzhguan derbin Ballkani-Drita