Sport

Dana White pas bisedës me Khabibin tregon nëse do të rikthehet në UFC

Numri një i UFC-së, Dana White, ka zhvilluar një bisedë me Khabib Nurmagomedovin dhe ka treguar për një rikthim të mundshëm të ish-kampionit të peshave të rënda, përcjell “Zeri.info”.

White ka potencuar se gjatë bisedës me Khabib, ai i ka thënë se rikthimi i tij varet nga dueli Poirier – McGregor.

“Bazikisht ajo çka ndjen ai, është se ai ka përmbushur të gjitha ato që ka për tu arritur, por ai më tha se do të shikoj duelet ndërmjet Poirier dhe McGregor dhe nëse shoh se këta djem japin diçka të veçantë, atëherë unë do të rikthehem dhe të luftoj me ta”, ka thënë White.

 

Postime të ngjajshme
Sport

Festa e madhe e futbollistëve të Llapit pas fitores ndaj Ballkanit në “Zahir Pajaziti”

Sport

Shkëmbi thumbon disa lojtarë të Ballkanit pas humbjes

Sport

Batatina me deklaratë epike

Sport

SUPERLIGA: Kështu duket klasifikimi pas dy ndeshjeve të sotme