Sport

Dallku tregon se si arritën deri te fitorja me një futbollist më pak

Dukagjini ka arritur që të marrë fitore të madhe në shtëpi ndaj nën kampionit të Kosovës, FC Drita.

Me rezultat 2-1, Dukagjini fitoi minimalisht në përfundimin e ndeshjes ndaj “Intelektualëve”, fitore të cilën e arritën pa një lojtar më pak, shkruan Sheshi.info

“Jemi të lumtur për këtë fitore pasi kemi pritur gjatë për këtë gjë. I falënderoj tifozët edhe një herë për mbështetjen, lojtarët luftuan deri në fund dhe e gjitha është meritë e tyre”.

“Problematika e parë është zëvendësimi i një qendër mbrojtësi, është shumë e vështirë të luajmë me një lojtar më pak. Vendosëm të ndryshojmë strategjinë tonë dhe në fund rezultuam të sukesshëm”, ka thënë trajneri Armend Dallku pas takimit me Dritën për Art Sport.

Postime të ngjajshme
Sport

Kthesë e papritur, Mourinho ndryshon mendje për Marash Kumbullën

Sport

Reagon Drenica: Çmimin "Ylli i Javës" e meritoi Denisson

Sport

Arrestohet Afrim Tovërlani, raportohet se i dehur kanosi me thikë Shpend Ahmetin

Sport

Mehmet Bogujevci flet në T7, pasi refuzoi ftesën e Serbisë si mysafir nderi në Botërorin e boksit