Sport

Dallku ka një paralajmërim për të gjitha skuadrat e Superligës

Dukagjini është skuadra më e re e inkuadruar në Superligë.

Klinasit siguruan një vend në elitën e futbollit kosovar, pasi mposhtën Trepçën 89 në barazh, pas ekzekutimit të penalltive, shkruan Gazeta Olle.

Pas ndeshjes foli edhe njeriu kyç i Dukagjinit, trajneri Armend Dallku i cili tha se në nuk do të jenë turist në Superligë.

“Faleminderit të gjithë djemve dhe qyteti të Klinës, klubi ynë e ka merituar Superligën, bëmë një lojë të mençur. Edhe njëherë gjithë qytetarëve të Klinës urime”, tha fillimisht tekniku Armend Dallku.

Dallku gjithashtu ka folur edhe për edicionin e ardhshëm në elitë.

“Superliga është diçka tjetër, na duhet kohë të përforcohemi dhe të marrim lojtarë, ne nuk do të jemi kalimtar të Superligës”, tha Dallku.

Postime të ngjajshme
Sport

Benit Ferizi vazhdon me skuadrën e SC Besiana Internacional

Sport

Rashica në Premierligë, vjen reagimi i Munishit

Sport

Prezantimi i veçantë i Milot Rashicës te Norwichi me flamur të Kosovës

Sport

Zbulohet shuma e transferimit të Rashicës në Premierligë, kjo është shuma që përfiton ish-klubi i tij, Vushtrria