Lajme

Dalin pamjet e rrahjes në qendrën tregtare: Sigurimi rrah familjarët dhe i kërcënon

Avokati kosovar Arianit Koci, ka publikuar pamjet nga sulmi ndaj një familje rome, dje në në një qendër tregtare në Prizren, shkruan Gazeta Metro.

Koci shkroi se një deputet tha se shkas i sulmit ishte ‘’vendosja e maskës.’’

‘’ Prindërit dhe vajza e 11 vjeqare, e kanë pasur maskën. Djali jo.
Gjithnjë sipas deputetit, sigurimi e sulmon njërin prej familjarëve fizikisht, në prani të familjes- për shkak të mos pasjës së maskës, duke e sharë: “Ta q… magjupin e nanës”. Sulmuesi ka vazhduar me rrahje dhe kërcënime serioze’’, shkroi Koci./gazetametro.net

Më poshtë videoja:

https://www.facebook.com/koci.arianit/videos/274853101257370

Related posts
Lajme

Çfarë moti do të mbajë nesër në Kosovë?

Lajme

Koci tregon përse kërkoi shtetrrethim për Rrafshin e Dukagjinit pas ngjarjes tragjike në Gllogjan

Lajme

Rastet e reja me COVID-19, janë nga këto komuna

Lajme

Këto janë rastet e reja me COVID-19

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *