Sport

Daku poston foto me Kqikun, këto janë fjalët emocionuese

Kosova U21 e ka mposhtur minimalisht Andorrën U21 në kuadër të xhiros së tetë në grupin e tretë të kualifikimeve për EURO2021 U21.

Golin e parë dhe të vetëm të kësaj sfide e realizoi sulmuesi gjilanas, Mirlind Daku, shkruan Gazetasheshi.com

Kosova gjatë gjithë ndeshjes ishte më kërkuese se ekipi mysafir.

Pas ndeshjes ka reaguar edhe sulmuesi Mirlind Daku i cili ka postuar nje foto ne rrjetin social ‘Facebook’ se bashku me bashkelojtarin e tij Edison Kqikun.

Pas ndeshjes ka reaguar edhe sulmuesi Mirlind Daku i cili ka postuar një foto në social ‘Facebook’ së bashku me bashkëlojtarin e tij Edison Kqikun.

“Që nga fëmijëria ëndërronim së bashku të përfaqësojmë shtetin tonë. Deshi Zoti dhe e përfaqësuam në mënyrën më të mirë të mundshme”, ka shkruar Daku.

Kujtojmë që pikënisja e dy futbollistëve ka qenë skuadra e SC Gjilanit.

Postime të ngjajshme
Sport

Kuotat e bastoreve për ndeshjet e sotme të Superligës, këto skuadra janë favorite të mëdha

Sport

Ballkani – Prishtina, bastoret favorizojnë këtë skuadër

Sport

“Tyson shqiptar” të shtunën bokson në Rusi, do të përballet me ish-kampionin e botës

Sport

Tri ndeshje të Superligës zhvillohen sot, kryendeshja në Suharekë