Sport

Daku në listën e dëshirave të klubit turk, së bashku me Balotellin e Podolskin

Sulmuesi i Kosovës, Mirlind Daku ka bërë një sezon të jashtëzakonshëm në Superligën e Kosovës në futboll me fanellën e Ballkanit.

Daku si i huazuar nga Osijeku tek “portokallezinjtë” ka shkëlqyer duke realizuar 31 gola në 35 ndeshje dhe kësisoj kishte thyer rekordin për lojtarin që ka realizuar më së shumti gola brenda një sezoni.

E kjo nuk kishte si mos të binte në sy të klubeve evropiane.

Adana Demirsporit i është ofruar sulmuesi gjilanas për edicionin e ri, raporton “Yeniadana.net”.

Kjo skuadër është promovuar së fundmi në elitën e futbollit turk, andaj janë në kërkim të sulmuesve.

Siç shkruan ky medium, me Dakun në listën e dëshirave janë edhe Podolski e Balotelli.

Postime të ngjajshme
Sport

A ia lejon ligji italian Eriksenit të luaj përsëri për Interin?

Sport

Visoka tregon pse e zgjodhi Ferizajin dhe ka një premtim për “Ujqërit”

Sport

Mourinho me deklaratë prekëse pë Eriksen

Sport

Skandaloze: Serbo-austrikau e shanë me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë