Sport

Daku kontaktohet nga skuadra e madhe holandeze

Mirlind Daku u zgjodh golashënuesi më i mirë në Kosovë për vitin 2020. Forma e tij e lartë ka bërë që të shtohet interesimi i klubeve të huaja.

Daku aktualisht është pjesë e Ballkanit por është i huazuar nga ekipi kroat Osijek.

22 vjeçari thotë se është kontaktuar nga Vitesse.

“Një menaxher i ekipit holandez Vitesse më ka kontaktuar. Por menaxheri im tashmë po mirret me këto punë. Unë jam i lumtur te Ballkani dhe besoj që do të qëndrojë deri në përfundim të sezonit” deklaroi Daku për Indeksonline.

Muajin e kaluar, ai u ftua te Kombëtarja e Kosovës duke u bërë sulmuesi i parë nga Superliga që i bashkohet ekipit A.

Postime të ngjajshme
Sport

Trepça ’89, shembull për ekipet tjera në biznesin e transferimeve

Sport

Allegri rikthehet në Serie A, arrin marrëveshje me këtë klub

Sport

Futbollisti i Prishtinës surprizohet për ditëlindje në Antalia

Sport

Portieri kroat rrëfehet për përvojën e re te Llapi