Sport

Daku, futbollisti i tretë më i mirë i muajit shtator te Osijeku

Mirlind Daku ka qenë në top-treshen e futbollistëve me të mirë të muajit shtator te Osijeku, shkruan Sheshi.info

Sulmuesi shtatëlartë i Kosovës nga tifozët e Osijekut është votuar vetëm 12%, derisa me përqindjen me të lartë ka qenë Petar Bockaj me 41%. Ndërsa vendin e dytë e zuri Ivica Ivusic që është votuar rreth 19%.

Daku gjatë këtij muaji ka qenë njëri nga futbollistët me efikas tek skuadra kroate, teksa ka realizuar dy gola ndaj Gorica’s, ku ishte edhe vendimtar për tre pikët e fituar Osijeku.

Gjilanasi i cili deri me tani ka të zhvilluar pesë paraqitje në Superligën kroate, ka shënuar dy gola.

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit