Sport

Dajaku në radarin e klubit gjerman

Klubi gjerman Köln ka filluar diskutimet me Bayern Munich për huazimin e dy talentëve, Joshua Zirkzee dhe Leon Dajaku raporton GOAL Deutschland, shkruan Gazetasheshi.com

Gjatë afatit kalimtar veror, për futbollistin nga Kosova kishin shprehur interesim edhe disa klube nga Premier Liga dhe Serie A, por që nuk u materializua pasi Dajaku ishte i hapur vetëm për një huazim të thjeshtë.

Sipas SPOX Redaktion, Dajaku është i bindur në kualitet e tij dhe dëshiron ta dëshmojë vetën në “Allianz Arena”.

Postime të ngjajshme
Sport

Bekim Balaj ndëshkohet me karton të kuq vetëm pesë minuta pasi u inkuadrua në derbin austriak

Sport

Limani me një premtim të madh për tifozët e Dritës para ndeshjes me Prishtinën

Sport

Këto janë ndeshjet miqësore që do t’i zhvillojë Prishtina në Turqi

Sport

Këta janë kundërshtarët që Drita do të përballet në ndeshjet miqësore në Turqi