Sport

Dabiqaj “heroi” i derbit: Ky ishte goli i tij dhe festa e madhe e “Skifterave”

Gjilani e ka fituar derbin më të madh në Kosovë atë kundër Dritës me rezultat minimal 1-0.

Golin e vetëm e që doli të jetë i fitores për “kuqebardhët” e realizoi mesfushori, Albert Dabiqaj, shkruan Demokracia.com.

Dabiqaj u harrua tërësisht nga mbrojtja e “bardhekaltërve” në krahun e djathtë dhe me një goditje të saktë e “detyroi” Faton Malokun ta nxjerrë topin nga porta e tij.

Pas golit, Dabiqaj zgjodhi tifozët “Skifterat” ta festonte golin me ta.

Më poshtë mund ta shikoni golin e Dabiqajt dhe festën e “Skifterave”.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=915841905727127

Related posts
Sport

Eskalon debati mes Xhevdet Pozharit e Shpëtim Deskut: ‘Me pas qenë te unë ishim nda ndryshe’

Sport

ARMANDO BROJA i pandalshëm: Sulmuesi shqiptar shënon gol të bukur në Premierligë

Sport

Vlera e Benzema, ja sa fiton francezi

Sport

Sulmuesi i Kosovës thyen rekord, për 22 minuta shënon tre gola

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *