Lajme

Çun Lajçi: Albin a po m’kallxon pse m’i hoqe 20 prej pensionit?

Aktori i njohur Çun Lajçi, është shprehur i pakënaqur me vendimin e Qeverisë për mosvazhdimin e shtesave për pensionistët, shkruan Gazeta Metro.

Me anë të një shkrimi në Facebook, Çun Lajçi e ka pyetur kryeministrin Kurti se pse iu hoqën 20 euro nga pensioni.

Aktori i ka thënë se paratë nuk i dhimbsen dhe se në verë do të shesë sërish libra.

Më poshtë postimi i plotë i tij:

Albin

Pashë Çakorrin e Ramushit, a po m’kallxon, pse m’i hoqe 20 euro prej pnsionit?

S’po m’dhimsen, se tash vjen vera e dal shes libra e mbes gjallë, por po dyshoj mos m’keni përzi me hajna e po iu dukem shumë i pasun?

Nejse, m’fal që bana be rrejshëm, se Çakorrin e rrou kajtja e mua pleqnia!

Postime të ngjajshme
Lajme

Vdes këmbësori pasi u godit nga një veturë në Prishtinë

Lajme

Ky është parashikimi i motit për ditët e ardhshme

Lajme

Detaje/ Si e plagosi dhëndrri mikun përgjatë kohës sa po udhëtonin bashkë

Lajme

Plagoset një person në Prishtinë, Policia jep detaje për rastin