Sport

Cristiano Ronaldo bëri një gjest fantastik për Robert Lewandowski

Cristiano Ronaldo u emërua ‘Lojtari i Shekullit’ në Globe Soccer Awards të Dielën në mbrëmje.

Është edhe një tjetër vlerësim prestigjioz për superyllin portugez, duke shtuar pesë Topa të Artë dhe çmime të ndryshme individuale të profilit të lartë që ai ka fituar në të ardhmen.

Portugezit iu dha një çmim në ceremoninë në Dubai dhe duket se 35-vjeçari mund të kishte ngritur shumë trofe në këtë ngjarje.

Sipas mediave, Ronaldo ishte në të vërtetë fituesi i çmimit ‘Lojtari i Vitit’, por ai në vend të kësaj ia dorëzoi atë Robert Lewandowskit – pasi 35-vjeçari besoi se fitorja e tij ishte ‘e padrejtë’.

Tuttosport raporton se portugezi dhe agjenti i tij Jorge Mendes besojnë se ai fitoi çmimin vetëm mbi Lewandowski për shkak të popullaritetit të tij.

Postime të ngjajshme
Sport

Ekskluzive: Fisnik Papuqi bëhet zëvendëstrajner, Besa sjell transferime nga Feronikeli dhe Zvicra

Sport

Ky ishte reagimi i Visar Bekajt pasi Prishtina fitoi Superkupën

Sport

Drita e uron FC Prishtinën për trofeun e Superkupës

Sport

U largua nga Llapi, Bekim Maliqi i bashkohet rivalëve të Superligës