Sport

CR7 i tregoi tifozëve serbë se ata kurrë nuk duhet ta bëjnë këtë gjë ndaj tij

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Disa lojtarë nuk arrijnë të luajnë mirë kur janë nën presionin e tifozëve vendas, por kjo nuk mund të thuhet edhe për Cristiano Ronaldon

Portugalia ishte mysafire e Serbisë, me ndeshjen që përfundoi 4-2 në të mirë të kampionëve të Evropës, shkruan Reporteri.net

Tifozët e Serbisë brohoritën emrit e Messit gjatë këtij takimi, me pretektsin që ta nervozojnë Ronaldon, por në fund ndodhi e kundërta.

CR7 iu kundërpërgjigjë tifozëve serb me një gol të shënuar në minutën e 80-të dhe heshti stadiumin duke festuar në stilin e tij “Siii”.

Ndryshe, serbët nuk janë të vetmit që kanë brohoritur emrin e Messit kur luante Ronaldo, por kjo gjë asnjëherë nuk e kishte mërzitur portugezin, i cili zakonishit këtyre thirrjeve iu është kundërpërgjigjur me gola.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv