Lajme

COVID-19: A do të ketë masa të reja, flasin nga Ministria

Ndërsa të pyetur se pas rritjes së numrit të rasteve a do të ketë masa të reja, nga MSH-ja, thonë se kjo varet nga rekomandimet e Instituti të Shëndetit Publik.

“Vendosja e çfarëdo mase te re mund te behet vetëm bazuar ne situatën epidemiologjike, vlerësimit qe asaj i bën IKSHPK dhe rekomandimeve qe dalin nga ky institute”,

Aktualisht në Kosovë, janë 539 raste aktive me COVID-19, ndërsa janë vaksinuar rreth 500 mijë qytetarë. /frontonline.net/

Postime të ngjajshme
Lajme

Bie bora e parë në Kosovë

Lajme

Shaqir Totaj i PDK-së tregon pse i hyri garës për kryetar të Prizrenit

Lajme

Shpend Ahmeti dërgon një mesazh gjatë transmetimit direkt për Bedri Hamzën

Lajme

Vitia e Zemaj përplasen për menaxhimin e pandemisë