Sport

Courtois e zbulon të ardhmen e Hazardit

E ardhmja e Eden Hazard mbetet një mister, por Thibaut Courtois , tani insiston që sulmuesi nuk po shkon askund dhe do të qëndrojë në Real Madrid edhe edicionin e ardhshëm.

MARCA zbuloi se klubi e kishte hedhur atë në treg, megjithëse shoku i tij i skuadrës dhe bashkëkombasi nuk ka dyshime se ku Hazard do të luajë në sezonin 2021/22.

“Unë jam 100 për qind i sigurt që ai do të qëndrojë, ai nuk dëshiron të largohet,” tha portieri në një intervistë me Le Soir dhe Sudpresse.

“Vetëm shtypi i Madridit shkruan për një dëshirë për t’u larguar. Ai dëshiron të vazhdojë, të luajë pa lëndime dhe të fitojë tituj.

“Të gjithë e dimë që në Madrid ka presion dhe kritika nga shtypi dhe tifozët, por Eden mund ta trajtojë atë. Unë e njoh atë mjaft mirë për të qenë në gjendje ta them atë, ai ende mund të ndryshojë gjithçka.

“Ai ende dëshiron të jetë një lojtar i rëndësishëm për Real Madrid dhe të fitojë tituj, këtë sezon ai ka punuar shumë në palestër dhe është në formë të mirë.

“Fizikisht, ai është më i fortë se kurrë, në stërvitje ai duket shumë mirë, si më parë me ekipin kombëtar ose te Chelsea” – theksoi Courtois.

Tutje ai tha se nëse tregon formë të mirë në Euro do ta ndihmonte edhe në klubin spanjoll

“Nëse ai mund të luajë pak kundër Kroacisë dhe të jetë i rëndësishëm në Euro, do të ishte mirë për ekipin kombëtar, por gjithashtu për të dhe Real Madrid sezonin e ardhshëm” – përfundoi belgu.

Postime të ngjajshme
Sport

Mici flet nga Tirana

Sport

Shkëndija nënshkruan kontratë profesionale me mesfushorin 17-vjeçar

Sport

Zyrtare: Trepça ’89 ndahet me futbollistin e njohur

Sport

Tjetër futbollist konfirmon largimin nga Trepça ’89