Lajme

Corbyn: Zgjedhjet e përgjithshme i japin fund ‘krizës’ së Brexit

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Jeremy Corbyn ka thënë se Britania e Madhe do të përballet me krizë të Brexit dhe është zotuar për të bërë gjithfarë është e nevojshme për të penguar një dalje të Britanisë nga Bashkimi Evropian pa një marrëveshje.

Lideri i laburistëve ka thënë se partia konservatore e “ka dështuar vendin”, shkruan BBC.

Sipas tij zgjedhjet e përgjithshme janë ndryshim i drejtimit të vendit për andej kah është e nevojshme.

Reagimi i tij vjen pasi një raporti qeveritar ka njoftuar se do të ketë mungesa të ushqimit dhe barnave në rast të daljes nga BE-ja pa një marrëveshje./Klan Kosova/

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat