Sport

Coppa Italia/ Inter – Juventus, formacionet e mundshme

Sonte zhvillohet një super derbi në Itali. Skuadra e Interit e pret në shtëpi kampionin e Serie A-së, Juventus.

Takimi i sotshëm është gjysmëfinale e Coppa Italia dhe nis nga ora 20:45, shkruan IndeksOnline.

Ekipi i Antonio Contes mungesën më të madhe e ka sulmuesin belg, Romelu Lukaku i cili është i suspenduar.

Kurse te Juve, në dyshim pritet të jetë Chiesa.

Formacionet e mundshme:

Inter: Handanovic; Bastoni, De Vrij, Skiniar; Damian, Barella, Brozovic, Vidal, Young; Sanchez, Martinez

Juventus: Buffon; Danilo, Bonucci, De Ligt, Alex Sandro; Arthur, Bentancur, Cuardrado; Kulusevski, Ronaldo

Postime të ngjajshme
Sport

“Toki” flet për fitoren e Prishtinës në Mitrovicë

Sport

“Qeqa” e komenton fitoren e Dritës ndaj Besës

Sport

“Bomba” e mbrëmjes: Xhevdet Shabani mund të largohet nga Drita?

Sport

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin