Sport

Conference League: Drita fiton me përmbysje të rezultatit ndaj Deçiqit

Drita ka shënuar fitore në ndeshjen e parë ndaj Deçiqit në kuadër të Ligës së Konferencës.

Bardhekaltrit për mrekulli përmbysën rezultatin, duke fituar në fund me rezultat 2-1 në stadiumin “Fadil Vokrri”, shkruan Gazeta Olle.

Ishte skuadra malazeze që i befasoi nënkampionët e Kosovës, duke realizuar gol në minutën e tretë të takimit, përmes Camajt.

Por, bardhekaltrit u rikthyen shpejtë në lojë, përmes Ajzerajt i cili barazoi rezultatin në minutën e 10-të.

Në pjesën e dytë “Intelektualët” e morën lojën në dorë, dhe pas disa rasteve arritën të realizojnë golin e fitores me anë të transferit të ri, Simonovskit, i cili realizoi në minutën e 79-të.

Drita pas kësaj fitore e pret me qetësi ndeshjen e kthimit, e cila zhvillohet me 15 korrik.

Postime të ngjajshme
Sport

Publikohet ranglista e re e FIFA-së, ja ku rënditet Kosova

Sport

Superlajm për Edon Zhegrovën

Sport

Aguero arrin te Barcelona dhe shpenzon gjysmë milioni euro për të blerë një veturë të re

Sport

Vëllaznimi bën goditjen e radhës në merkato