Sport

Çka po ndodh kështu, tri orë pa filluar ndeshja kuota e fitores së Kosovës po rritet ajo e Gjeorgjisë po bie

Kosova sot nga ora 18:00 në stadiumin “Batumi Arena” do të zhvillojë ndeshjet e tretë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror “Katar 2022”, shkruan Demokracia.com.

Dardanët do të ndeshen me Gjeorgjinë dhe kjo sfidë është tejet e rëndësishme pasi dihet se Kosova në dy ndeshjet e para në Grupin B nuk ka asnjë fitore duke pësuar humbje nga Suedia e Spanja dhe pikët sot kanë shumë peshë.

Megjithatë, tri orë para se të nis ndeshje kuota e Kosovës në baste për fitore po rritet.

Nga 3.40 sa e kishte më herët tash ajo është ngritur në 4.00, derisa ajo e Gjeorgjisë ka rënë në 2.10.

Se cila është arsyeja që Gjeorgjia tashmë po favorizohet dukshëm mbetet të shihet gjatë ndeshjes.

Postime të ngjajshme
Sport

Obërtinca jep dorëheqje, Fushë Kosova emëron trajnerin e ri

Sport

Nga Muriqi, Rrahmani, Hysaj dhe Gjimshiti, zbulohen pagat e futbollistëve shqiptarë në Serie A

Sport

Ndeshje tejet interesante zhvillohen në xhiron e 10-të të Ligës së Parë, këto janë delegimet e plota të gjyqtarëve

Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 11-të në Superligën e Kosovës