Lajme

“Çka me bo ne aty, me ia mbajt çantën Albin Kurtit a”? Përgjigjja epike e Arben Gashit

Shefi i GP të LDK-së, Arben Gashi ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës nuk do të marrë pjesë në dialogun Kosovë-Serbi.

Gashi tha LDK-ja ka koncepte të ndryshme me ato të LVV-së dhe dhe se puna e dialogut është e Qeverisë.

“Nuk kemi si të përfshihemi sepse kemi koncepte komplet të ndryshme, ata gjuajnë gaz lotsjellës, molotov, kanë bombarduar Kuvendin, Ne e kemi pozicionon në Kuvend, nga pozicioni i Kuvendit do të jemi konstruktiv, ata (LV-ja) nga ekzekutivi e kanë përgjegjësinë, kemi edhe vendim gjykatës për këtë punë ku thotë se me këtë duhet të merret Qeveria ne nuk jemi në Qeveri”, tha ai.

“Çfarë me ba ne aty me ja mbajt çantën Albin Kurtit a” , tha ndër të tjera Gashi.

Postime të ngjajshme
Lajme

Vdes këmbësori pasi u godit nga një veturë në Prishtinë

Lajme

Ky është parashikimi i motit për ditët e ardhshme

Lajme

Detaje/ Si e plagosi dhëndrri mikun përgjatë kohës sa po udhëtonin bashkë

Lajme

Plagoset një person në Prishtinë, Policia jep detaje për rastin