Lajme

Çka do të ndodhë sot në Kosovë

09:00Kryeministri Albin Kurti mban një bashkëbisedim me bashkatdhetarë. (Ndërtesa e Qeverisë)

10:00Kuvendi i Kosovës mban seancë plenare. (Ndërtesa e Kuvendit)

11:00Organizata Lëvizja për Demokraci mban një aktivitet simbolik para Ambasadës së Shqipërisë në Prishtinë për të kundërshtuar nismën e Edi Ramës për krijimin e Mini Shengenit ballkanik. (Para Ambasadës së Shqipërisë, lagjja Pejton)

14:00Mbahet ceremonia e nënshkrimit të memorandumeve dhe lansimit të projektit “Kidpreneurship – Think. Design. Create”. (Hapësirat e Bibliotekës “Hivzi Sylejmani”, Dardani)

19:50Bëhet pritja e Kampionëve Olimpikë. MKRS mban konferencë për medie. (Aeroporti “Adem Jashari”, Prishtinë)

21:00Pritje për ardhjen e Kampionëve Olimpikë në sheshin “Nëna Terezë”. Të pranishmëve do t’iu drejtohet kryeministri Albin Kurti. (Sheshi “Zahir Pajaziti”, Prishtinë).

Postime të ngjajshme
Lajme

Paralajmërimi i Donika Kadaj-Bujupit

Lajme

Pamje: Aksident i rëndë në Prizren, ka të lënduar rëndë

Lajme

Valon Syla shkon me ‘mindil’ në Pressing, e tregon arsyen pse veproi kështu

Lajme

Këto janë komunat që nuk kanë asnjë rast aktiv me koronavirus