Sport

City – Chelsea, mësohet gjyqtari i cili do ta drejtojë finalen e madhe të Ligës së Kampionëve

Finalja e Ligës së Kampionëve zhvillohet nesër me fillim nga ora 21:00

Dy skuadrat angleze, Manchester City dhe Chelsea luftojnë për trofeun pë prestigjoz të klubeve, shkruan Gazeta Olle.

UEFA ka caktuar gjyqtarët që do të drejtojnë finalen e madhe e cila luhet në Porto të Portugalisë.

Dueli mes Cityt dhe Chelseat do të drejtohet nga spanjolli, Antonio Mateu Lahoz.

Në ndihmë të tij do të jenë edhe gjyqtarët e tjerë spanjollë: Pau Cebrian Devis dhe Roberto del Palomar.

Kurse për VAR do përkujdesen, Alejandro Hernandez, Juan Martinez Munuera, Inigo Prieto dhe polaku, Pavel Gil.

Postime të ngjajshme
Sport

A ia lejon ligji italian Eriksenit të luaj përsëri për Interin?

Sport

Visoka tregon pse e zgjodhi Ferizajin dhe ka një premtim për “Ujqërit”

Sport

Mourinho me deklaratë prekëse pë Eriksen

Sport

Skandaloze: Serbo-austrikau e shanë me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë