Lajme

Çitaku i referohet si “shok i fëmijërisë” Memli Krasniqit, e uron përzemërsisht për zgjedhjen kryetar

Ish-ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, e uroi Memli Krasniqin për postin e ri.

Çitaku përmes një postimi në Facebook, e uroi përzemërsisht Krasniqin, i cili nga sot mori detyrën si kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës.

Në postimin e saj, Çitaku e quan mik të fëmijërisë Krasniqin dhe njëherësh bashkëudhëtar politik në rrugëtimin e tyre.

“Urime Memli, shoku im i fëmijërisë, bashkëudhëtari im politik tash e 17 vite!
Të priftë e mbara! Bashkë!” , shkruan ajo.

Ndryshe, PDK gjatë ditës së sotme ka konfirmuar se Vlora Çitaku po rikthehet zyrtarisht në strukturat e PDK-së.

https://www.facebook.com/vlora.citaku.1/posts/10157888272237414

Postime të ngjajshme
Lajme

Kurti tregon nëse do shkarkohet kryediplomatja Donika Gërvalla

Lajme

Ky është kosovari që humbi jeten në plazhin e Shëngjinit

Lajme

Zjarr në Suharekë: Kryetari kërkon ndihmë

Lajme

Zjarr i madh në fshatin Studençan të Suharekës