Sport

Cilin lojtar të Kosovës do ta merrte Sejdini te Maqedonia e Veriut dhe cilin lojtar të maqedonëve do ta merrte Ademi te Kosova? Përgjigjen dy kryetarët

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës dhe ai i Maqedonisë së Veriut, Agim Ademi, respektivisht Muhamet Sejdini ishin të ftuar në emisionin “Dueli Festiv” në “RTV Dukagjini”.

Të dy shefët e futbollit maqedonas dhe atij kosovar patën nga një pyetje interesante nga drejtuesit e emisionit, raporton “Zeri.info”.

Sejdini u pyet se cilin futbollist do të donte ta kishte te Maqedonia e Veriut dhe përgjigjja e tij ishte: “Vedat Muriqi”.

Ndërkaq, të njejtën pyeti e pati edhe Ademi, i cili tha: “Enis Bardhin, sepse është nga Kosova”. /

Postime të ngjajshme
Sport

Bekim Balaj ndëshkohet me karton të kuq vetëm pesë minuta pasi u inkuadrua në derbin austriak

Sport

Limani me një premtim të madh për tifozët e Dritës para ndeshjes me Prishtinën

Sport

Këto janë ndeshjet miqësore që do t’i zhvillojë Prishtina në Turqi

Sport

Këta janë kundërshtarët që Drita do të përballet në ndeshjet miqësore në Turqi