Sport

Chiellini tregon gjendjen aktuale të Ronaldos pas infektimit me coronavirus

Giorgio Chiellini ka reaguar pas infektimit të Cristiano Ronaldos me coronavirus.Ylli portugez u infektuar me COVID-19, derisa po qëndronte te Portugalia për ndeshjes e Ligës së Kombeve.

Kombëtarja portugeze njoftoi më parë se ylli i Juventusit është infektuar me pandeminë botërore, mirëpo që ndihet mirë dhe është në vetëizolim.

Pas këtij lajmi, edhe kapiteni i Zonjës së Vjetër ka reaguar rreth shëndetit të 35-vjeçarit.“Ai po ndihet mirë, perfekt. Ishte duke marrë rreze dielli”, ka thënë Chiellini.

Ronaldo pritet të qëndrojë deri në dhjetë ditët në karantinë, mirëpo që ende nuk dihet se sa kontakte kishte në momenti kur ishte infektuar.

Postime të ngjajshme
Sport

Armando Broja shënon gol të bukur për Vitessen në Holandë

Sport

Vazhdon kriza për Barcelonën, barazon në udhëtim

Sport

Në Angli masa të reja për COVID-19 – ky është vendimi për Premierligën

Sport

Barcelona po humb ndaj Alavesit në pjesën e parë, ky ishte gabimi i rëndë i portierit